20 lik Diş Çekimi Öncesi ve Sonrası Tavsiyeler

20 lik Diş Çekimi Öncesi ve Sonrası Tavsiyeler

20 lik diş çekimi sürecini bende yaşadım ve bu süreç için bende internette çok araştırma yaptım.Bu yazıyı internette araştırma yapanlar için yazıyorum.

Çekimi en zor 20 lik diş gömülü 20 yaş dişidir.Bu dişler çene cerrahisi tarafından ameliyatla çekilmektedir.Bunun sebebi sinirlere yakın olmasıdır.Ama bu sizi korkutmasın sadece ismi ameliyat normal diş çekimi gibi oluyor herşey.Sadece zaman olarak ortalama 30 dakika kadar sürüyor.
 
Doktorunuzu seçtiyseniz ve ve kafa olarak ameliyata şartlandıysanız gerisi kolay doktordan randevunuzu alacaksınız ve ameliyata gideceksiniz.
 
Önemli nokta ameliyata tok gitmenizdir.Ameliyat sonrası yemekte biraz sıkıntı yaşayacaksınız.Çorba vb. basit yemekler tüketmenizi tavsiye ederim.
 
Ameliyat sırasında ağzınız uyuşturulduğu için ağrı falan hiçbirşey duymayacaksınız.Sadece dişinizde bir operayson yapılıyor ve bunu biliyorsunuz.Bu noktada bir sıkıntı yok.
 
20 lik diş çekimi sonrası operasyon yapılan bölgeye 4,5 dikiş atılır.Bunuda hissetmezsiniz.Dikişler 1 hafta sonra alınır.
 
20 lik diş çekimi sonrası buz,antibiyotik,ağrı kesici ve gargara tedavisi göreceksiniz.
 
Diş çekimi sonrası 1. ve 2. günlerde şişlik olacaktır.Fakat 3.günden sonra şişlik inecektir.Şişlik olması normal bir durumdur panik yapılacak birşey yoktur.
 
Benim ameliyat sonrası uyuşukluk geçtikten sonra sadece 2-3 saat kadar bir ağrım oldu.İlaç kullandıktan sonra ağrım olmadı denilecek kadar az.
 
Herkese geçmiş olsun..

Yorum ekle